Gülümseten Yarınlar
Gülümseten Yarınlar KSS

Biz Kimiz ?

Bor Holding grup şirketleri ve çalışanları tarafından gönüllülük ilkesine dayalı oluşturduğumuz “Gülümseten Yarınlar Atölyesi” çatısı altında gerçekleştirilen tüm sosyal sorumluluk faaliyetlerimizde, daha iyi yarınlar için eğitime ve çevreye duyarlı, sürdürülebilir projeler hayat geçiriyoruz.
Gülümseten Yarınlar Atölyesi ilk başta Bor Holding çalışanlarının sosyal sorumluk platformu olarak kurulmuştur, fakat hayata geçirdiğimiz projelerin pozitif yansımaları ile birlikte bizimle beraber bu yolda başka hayatlara dokunup, başka hayatlarda yeni gülümsemeler yaratmak isteyen herkesi aramıza kattığımız bir platforma dönüştü. Bor Holding ailesi olarak takım çalışmasına çok önem veriyoruz ve birlikten güç doğacağına inanıyoruz. Bu vizyondan yola çıkarak da sizlerin katkıları ile de daha çok proje üreterek daha çok hayata dokunacağız.
Projelerimizde gönüllü olabilmek için hiç bir somut kriterimiz yok sadece soyut kriterimiz var o da gönülden bu projelere dahil olma arzusu...

Amacımız ?

Ülkemizin dezavantajlı bölgelerinde eğitim gören öğrencilerin, sosyoekonomik altyapılarının eğitim hayatlarındaki olumsuz etkileri ortadan kaldırmak, yarınlarına güçlü başlangıç yapabilmelerini sağlamak amacıyla yola çıktığımız eğitime destek projelerimizle hedefimiz, ülkemizin 81 iline farklı projelerle ayrı ayrı dokunabilmek.
Ayrıca grup şirketlerimizden Borlease Filo Kiralama bünyesine katılan her araç için çevreye duyarlılık bilincimizle fidan dikimi yaparak bol oksijenli yarınlara destek oluyoruz.
En önemli değerlerimizden biri olan “Sorumlu Olmak” yaklaşımıyla, holdingimizin yüzde yüz yerli sermayesi sponsorluğunda biz gönüllüler olarak fark yaratan projelerle kalıcı değerler inşa etmeyi amaçlıyoruz.

Paydaşlarımız

Eğitime destek ve çevreye duyarlılık projelerimizin yaygınlaştırılması için finansal sponsorumuz olarak Bor Holding ve bünyesinde bulunan Borlease Filo Kiralama, Magdeburger Sigorta, Urban Fleet, Popy Car, Ayka Sigorta, blamoto ve Tardigrad Bilgi Teknolojileri markalarının desteklerini alıyoruz.
Sosyal sorumluluk projelerinin en önemli bacağı olan kalben ve bedenen destek kısmı için de, öncelikle kendi grup şirketi çalışanlarımızla başlayıp, sonrasında daha çok insana ulaşmak gayemizle birlikte projelerde destek olmak isteyen her bireyin katkı ve katılımına dönüştü.

Nedenlerimiz

Gülümseten Yarınlar Atölyesi’nde proje seçimlerimizi yaparken eğitim ekosisteminin tabanını güçlendirici kalıcı yapılar inşa etmeyi kendimize ilke edindik. Bu yolda ilerlerken eğitimin küçük yaşlardan itibaren başladığının bilinci ile dokunduğumuz bütün çocukların hayatlarında fark yaratmak istiyoruz. Özellikle dezavantajlı bölgelerde okuyan çocukların ve ihtiyaç sahibi okulların çağdaş nesiller yetiştirmesine yönelik projeler geliştirerek, eğitim eksenlerine katkı sağlamak önceliğimiz. Başladığımız günden bu yana, okul restorasyonu, kütüphane, okul öncesi sınıflar, spor salonu, bilgisayar sınıfı, fen laboratuvarı ve spor salonu gibi öğrencilerin öncelikli ihtiyaçlarına yönelik bir çok farklı kalıcı proje hayata geçirdik.
Ayrıca çevreye duyarlı bakış açımızla da sürdürülebilir ve daha ekolojik yarınlar için birçok fidanı toprakla buluşturduk. Ailemizin büyümesi ile birlikte ülkemizin de yeşil alanları büyümeye, daha temiz yarınlara uyanmaya devam ediyoruz.

Yöntemimiz

Gülümseten Yarınlar Atölyesi olarak sosyal sorumluluk çalışmalarımızın sürekliliğini sağlamak adına, tüm takım arkadaşlarımız ile birlikte yaşadığımız topluma karşı sorumluluklarımızın bilinci ile fayda sağlamaya çalışıyoruz.
Eğitim projelerimizi, kurumların beklenti ve ihtiyaçlarına, yer aldığı bölge ve koşullarına göre tasarlıyor, başlangıç aşamasından itibaren yöntem maddelerimizle, bir plan çerçevesinde ilerliyoruz.
o Katılım
Tamamen katılımı gönüllülük esasına dayalı ekibimizle, sürdürülebilir faydalar sağlamayı amaçlıyoruz. Tüm projelerimizi amacımız doğrultusunda oluşturduğumuz kriterleri baz alarak hayata geçiriyoruz. Gülümseten Yarınlar Atölyesi, gönüllü tüm katılımcılara açık. Sizler de eğitime destek projelerimizde, yardım taleplerini paylaşarak kaynak yaratmak ve /veya bizle birlikte takımımızın bir parçası olarak yer almak isterseniz “Haydi Gülümset” formunu doldurmanız yeterli.
o Dernek Komitesi
Gülümseten Yarınlar Atölyesi komite ekibi olarak, sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda fayda sağlanacak kurumu, iş birliklerini ve uygulama yöntemini değerlendiriyoruz ve değerlendirme sonucunda bütçe ve planlar doğrultusunda en çok katma değeri olacak projeler hayata geçiriyoruz.
o Talep
Komite değerlendirmesi sonucunda fayda sağlanacak kurum ile iletişime geçiliyor, prosedürlerimiz gereği talep edilen ihtiyaçların kurumdan resmi/antetli kağıtlarına, ıslak imzalı olacak şekilde bizle paylaşmalarını istiyoruz. Sonrasında süreci başlatıyoruz ve projeleri hayata geçiriyoruz.
o Proje Uygulama
Konu ve kapsam özelinde kuruma ve bölgeye özgü bir uygulama modeli geliştiriyoruz. Plan çerçevemizde projemizi hayata geçirmek için çalışmalara başlıyoruz.

GÜLÜMSETEN YARINLAR GÖNÜLLÜLÜK HARİTASI

Çocuk 1200 Çocuk
Şehir 18 Şehir
Okul 22 Okul